V tomto westernovém duchu trávily 14 dní děti na táboře domažlické pionýrské skupiny Čtyřlístek. Již v květnu byl celkem 60 účastníkům tábora doručen dopis od Šamana TatankyYotanky (Sedícího Býka), s prosbou o pomoc při hledání a bylo jim sděleno, k jakému kmeni budou patřit. Děti byly rozděleny do čtyř skupinŠerifů, Apačů, Kovbojů a Siouxů. Hned první den se uskutečnil slavnostní táborový oheň, u kterého byly děti vtáhnuti do děje celotáborové hry a poznaly své vedoucí a instruktory. Druhý den se všichni již pustili do prvního důležitého úkolu, a to najít do červencového úplňku (21. 7. 2024) ukradenou posvátnou sekeru. Prvním cílem bylo prozkoumání území kolem vesnice Pec pod Čerchovem, kde měly skupiny řadu úkolů a soutěží. Za každý úspěšný výlet získala každá skupina vždy jednu indicii, kde sekeru hledat a také si vždy na večerním nástupu řekly, zda by navštívené místo bylo vhodné pro znovuzakopání sekery.
V průběhu tábora děti mimo jiné absolvovaly jízdu na Westernových koních u paní Mathauserové v Chrastavicích, vyrobily si mističku na hrnčířském kruhu s panem Ticháčkem, absolvovaly naučnou přednášku od Městských lesů nebo se vyfotily ve westernovém fotokoutku. Uskutečnila se i bitva mezi kmeny v podobě lukostřeleckého turnaje a vybíjené. Nechyběla ani výuka ohňů, uzlů, morseovky a oblíbená hra Hodina pravdy. V průběhu tábora se také uskutečnil bivak pro nejstarší děti, letní kino s popkornem, diskotéky, noční hry a letošní novinkou byla westernová pouť, při které si děti mohly nakoupit různé upomínkové předměty za získané táborové dolary.
Dle získaných indicií naštěstí kmeny nalezly posvátnou sekeru uloženou na Hrádku včas, a tak již chybělo jen najít vhodné bezpečné místo.
Předposlední den se konal velký slavnostní táborový oheň, při kterém šaman oznámil, že se zástupci rudochů a bělochů po dlouhé poradě toto místo vybrali. Všichni účastníci tábora složili slib, že nikdy nikomu určené místo neprozradí a sekera byla před zraky všech zakopána. Během táborového ohně vyhlásil šaman ještě výsledky celotáborové hry skupin, kdy 1. místo obsadili Siouxové, 2. místo Šerifové, 3. místo Apačové a 4. místo Kovbojové.
Poslední den se uskutečnil slavnostní nástup všech účastníků, na kterém skupiny předvedly své dobové tance. Při nástupu proběhlo vyhlášení vždy tří nejlepších účastníků celotáborové hry v každé věkové kategorii. Ceny předal vedoucí pionýrské skupiny Čtyřlístek Jan Pangrác.
Tábor jsme si moc užili a již se nemůžeme dočkat tábora dalšího.
Fotografie z celého tábora si můžete prohlédnout na webových stránkách pionýrské skupiny: www.psctyrlistek.cz.